Vše kolem domu


Plastové ploty

Můžeme říci, že obdobně jako zažívaly boom plastová okna, podobně jsou na tom dnes i plastové ploty. A to přesto, že jsou na našem trhu již poměrně dlouhou dobu. Dnes se ale používají technologie, které se s postupem času posunuly do nových dimenzí. Současný materiál plastových plotů tak disponuje výbornými vlastnostmi. Má prakticky neomezenou životnost, není u něj riziko koroze či hniloby a není potřeba ho jakkoli udržovat. Plastový plot stačí jednoduše omýt vodou a měl by vypadat jako nový.

Vzhled a stavba plastových plotů

Jako samotný materiál je používáno pro výrobu plastových plotů tvrzené vytlačované PVC. Díky němu jsou plastové ploty tvarově stálé a odolné vůči rozmarům počasí, ale také vůči UV záření, což zabezpečuje jejich barevnou stálost. Zároveň mají plastové ploty hladký povrch, jenž po estetické stránce působí příjemně a ve správně zvolené barvě můře připomínat dřevo. Nejčastěji kupovaná barevná provedení jsou bílé, tmavě hnědé, zlatý dub, třešeň a ořech.

Pro plastové oplocení je typická jednoduchá instalace, neboť plastové latě je možné velice snadno vrtat, spojovat, řezat a snadná je i manipulace pro jejich nízkou hmotnost. Řešení základů je velice účelné, protože je provedeno za použití fixačního žebra, které plní stabilizační a upevňovací funkci. Po bocích se také umístí krycí křídla, jenž tak vytvoří prostor bez trávy a plevelů, díky čemuž je umožněno podél plastového plotu sekání kteréhokoli typu sekačky. Na tento základ se následně provádí instalace samotného plotu.

Plastové ploty – cena

Plastové ploty si vždy lze sestavit na míru z různých plotových komponentů, proto cena závisí nejvíce na našich prioritách a preferencích, kdy se určuje výška a délka plotu, šíře latí, rozestup mezi nimi a způsob ukotvení. Náklady samozřejmě zvýší případné branky, zábradlí či pergoly v daném stylu. Velice orientačně napsáno, za jeden metr plastového plotu zaplatíme 1000 – 2500 korun.