Vše kolem domu


Žádost o stavební povolení – formulář

Adresa příslušného úřadu
Zde uvést adresu stavebního úřadu, do jehož kompetence spadá náš pozemek. Ministerstvo pro místní rozvoj každoročně vydává seznam stavebních úřadů, popř. se můžeme informovat na obecním úřadě.

I. Stavebník
Zaškrtnout, jaká osoba stavbu bude investovat. V našem případě fyzická osoba.

II. Stavebník jedná
Tento bod vyplní ti, kteří se v jednání se stavebním úřadem nechávají zastupovat. Může se jednat o příbuzného, architekta či jinou osobu.

III. Údaje o stavbě a její stručný popis
Zde se zaškrtne políčko, které odpovídá naší realizaci. U stavby rodinného domu zatrhneme první políčko a uvedeme identifikaci územního souhlasu. Na níže položené řádky vypíšeme druh stavby, její účel a charakteristiku (výšky, plochy apod.)

IV. Místo stavby a pozemky nebo stavby dotčené záměrem
Do tabulky je nutné uvést identifikaci našeho pozemku / pozemků, na nichž stavíme. Potřebné údaje lze dohledat v kupní smlouvě, popř. katastru nemovitostí.

V. Sousední pozemky a stavby na nich
Do tabulky vyplnit všechny sousedící pozemky, jejichž informace získáme na příslušném katastrálním úřadě.

VI. Napojení na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu
Uvádí se jak je vyřešeno napojení na infrastrukturu. Co je k napojení potřeba, co se provede nebo bylo provedeno. Vepíše se i způsob užívání (dočasný, trvalý).

VII. Rozsah a vybavení staveniště
Zapisují se plochy a konstrukce pro vybavení staveniště sklady, kancelářemi apod. Měl by se uvést způsob dopravy materiálu, základní vnitrostavební doprava, použité stroje a množství vybavení.

VIII. Zpracovatel projektové dokumentace
Uvádí se jméno, adresa, číslo autorizace a oprávnění autorizovaného projektanta či architekta.

IX. Provedení stavby
Identifikace (místo, název a IČ) zhotovitele, pokud je znám.

X. Navrhovaná stavba
Zatrhne se jedna z možností dle vypracování projektu (informovat u projektanta) a dále se zaškrtne políčko, kde je doklad uveden.

XI. Předpokládaný termín zahájení a dokončení stavby
Uvádí se pouze přibližné, nikoli závazné termíny.

XII. Orientační náklad na provedení stavby
Velmi orientační náklady, které vynaložíme. Hodnota je orientační nikoli závazná.

XIII. Seznam a adresy známých účastníků řízení
Do tabulky se uvádí identifikační údaje, všech účastníků řízení (sousedé, orgány ochrany aj.)

XIV. K provedení stavby má být použit stavební pozemek
Zaškrtnou se políčka, která odpovídají naší stavbě. V případě, že se stavba zhotovuje i na sousedním pozemku, musí se uvést zda byla s jeho vlastníkem uzavřena dohoda. Jestliže ano, určit parametry záboru jeho půdy.

Podpis
Platnost dokumentu musíme stvrdit podpisem, jinak nebude dokument platný.

Ohlášení stavby – formulář

Adresa příslušného úřadu
Uvádí se adresa stavebního úřadu, do jehož kompetence náleží náš pozemek. Informace o úřadě lze dohledat v každoročních seznamech, které vydává ministerstvo pro místní rozvoj, nebo se poptat na obecním úřadě.

Ohlášení k provedení
Zaškrtne se příslušné políčko, které odpovídá naší stavební činnosti. Nejčastěji se při stavbě rodinného domu jedná o první políčko „nové stavby“.

I. Stavebník
Zatrhneme políčko toho, kdo bude investovat stavbu. V našem případě se bude jednat o fyzickou osobu.

II. Stavebník jedná
Tuhle část využijí především ti, kteří se v jednání nechávají zastupovat (zatrnou políčko „je zastoupen“), ať se jedná o příbuzného, souseda či projektanta. Na řádky níže se pak vyplní adresa a identita zástupce.

III. Označení a účel stavby Údaje potřebné k vyplnění následujících kolonek jsou k nalezení v projektu, popř. v technické zprávě. V případě nenalezení hodnoty ihned kontaktujte svého projektanta či architekta.

IV. Místo stavby a pozemky dotčené stavbou
Do tabulky se vepíší pozemky, na nichž bude stavba provedena. Veškeré potřebné údaje k vyplnění nalezneme na katastru nemovitostí nebo v kupní smlouvě. Pokud uvedené řádky stačit budou, zaškrtne se políčko „ne“, jinak by se muselo zaškrtnou políčko „ano“ a zbylé pozemky uvést do přílohy.

V. Sousední pozemky a stavby na nich
Do tabulky se uvedou pozemky, které přiléhají k pozemkům na nichž bude stavební činnost probíhat. Potřebné údaje seženeme na katastru nemovitostí. Pokud uvedené řádky stačit budou, zaškrtne se políčko „ne“, jinak by se muselo zaškrtnou políčko „ano“ a zbylé pozemky uvést do přílohy.

VI. Údaje o způsobu provádění stavby
Nejprve označíme políčko, které bude uvádět, zda si stavbu necháme vyhotovit nebo její realizaci provedeme svépomocí. U stavby firmou se uvádí název, adresa a IČ firmy. U stavby svépomocí musíme uvést stavbyvedoucího (jeho číslo, pod kterým je veden v seznamu autorizovaných osob, informaci nám poskytne on sám) a dozor stavby (číslo, vzdělání, jméno apod.).

Do spodních kolonek se vyplní orientační data zahájení a dokončení stavby, a také zda stavbu hodláme využívat jako trvalou (u rodinných domů) či ji staví jen jako dočasnou (pomocné sklady, haly aj.).

Podpis
Formulář bez našeho podpisu by nenabyl zákonné platnosti a byl by neplatným.



Vytvořte si web zdarma! Webnode